Dlaczego dobrze jest spędzić święta w górach? Jakie są plusy tej decyzji? Czy opłaca się pojechać do Zakopanego?

Posted on 24/12/2017 7:29am

Święta nadchodzą wielkimi krokami i jak każdego roku wiele osób zastanawia się jak je spędzi. A co gdyby w tym roku wyjechać z rodziną w góry na święta, zamiast spędzać święta w domu? Jakie są zalety takiej decyzji?

święta w Zakopanem
Author: Greger Ravik
Source: http://www.flickr.com
Boże narodzenie w górach (sprawdź ofertę)> to większa szansa na to, że będziemy mieć białe święta (zobacz również kartki świąteczne). Niestety, lecz w dużych miastach, na nizinach już niemal czymś normalnym jest, że święta są zwyczajnie szare i deszczowe. Raczej trudno trafić tak, by akurat w okresie świąt przytrafił się śnieg. Tak jest naprawdę rzadko. Z tego względu wiele ludzi tęskni za białym puchem, jaki najbardziej w tak szczególnym okresie robi najlepsze wrażenie. Będąc w górach, już wyżej niż zwykle, istnieje spora szansa, iż będzie padał śnieg. Im wyżej leżąca miejscowość, tym te pewności więcej.

Święta w Zakopanem (zobacz więcej) to może być całkiem fajna sprawą. Co prawda ludzi na pewno będzie dużo, natomiast właśnie przez to nie będzie problemu z poszukaniem otwartej restauracji w mieście. Wiele jest pensjonatów i knajp, jakie działają jedynie sezonowo, tym bardziej nad morzem. Natomiast w górach, a już na pewno w Zakopanem, jakie jest nazywane zimową stolicą Polski, możemy spodziewać się, że wiele miejsc będzie dla turystów dostępnych. Małe miejscowości mogą być trochę wyludnione, z kolei w Zakopanem na pewno będzie barwnie, gwarno oraz świątecznie.

Będąc w górach można skusić się na uprawianie sportów zimowych. W tym okresie, jeżeli tylko pogoda na to pozwala, otwarte są wyciągi narciarskie. Można również popróbować własnych sił na biegówkach. Na pewno nie będziemy się nudzić. Jest jeszcze jeden ważny plus, szczególnie dla kobiet, a mianowicie nie ma potrzeby robić żadnego jedzenia i stać godzinami w kuchni. Często jest tak, że to właśnie mamom czy babciom ta rola przypada. Później wychodzi na to, że po świętach czuje się zmęczenie tymi takimi przygotowaniami. Z wypadu w góry powracamy wypoczęci i zadowoleni. To na pewno ogromny plus tej decyzji. Jeżeli nie do końca czujemy się przekonani, to warto poczekać do świąt, spędzić je w domu, a to więcej niż pewne, iż tuż po nich zdecydujemy już na pewno, że w kolejne święta wszyscy jadą w góry. Nic tak nie mobilizuje jak wypompowanie po długim okresie przygotowań.