Czym kierować się przy wyborze maszyn do lokali gastronomicznych? Co musi być tu naszym najważniejszym priorytetem?

Posted on 18/09/2017 7:19am

Własny biznes gastronomiczny to duże wyzwanie dla każdego przedsiębiorcy. Regulacje z sanepidu jeśli chodzi o pracę z artykułami spożywczymi to jedna rzecz, natomiast spora ilość sprzętu, w jaki trzeba wyposażyć takie miejsce to następna sprawa. Spora ilość pieniędzy, jakie musimy zainwestować na początku odstrasza niektórych. Jednak jeśli już podejmiemy decyzje, że chcemy taki lokal gastronomiczny prowadzić to warto wiedzieć czym powinien cechować się sprzęt, w który trzeba taką restaurację wyposażyć. Na co zwrócić uwagę?

fotka - firmy
Author: Marcin Polak
Source: http://www.flickr.com
Gdy nabywamy konieczne urządzenia gastronomiczne serwis dobrze jest mieć zapewniony przez firmę od której tego typu sprzęt kupujemy. Powinniśmy zwrócić na to uwagę, nie wydajemy tak na dobrą sprawę niewielkiej sumy pieniędzy. Wręcz odwrotnie, niektóre urządzenia potrafią kosztować sporo. Z tego powodu musimy przeanalizować jakie są warunki gwarancji oraz na jaki czas po kupieniu tego typu sprzętu mamy zapewniony serwis tego typu urządzeń. Chodzi o to żebyśmy nie byli sami z ewentualnym problemem usterek. Niestety bowiem naprawa może okazać się kosztowna, nie mówiąc już o szukaniu konkretnego specjalisty, jaki jest w stanie takim konkretnym sprzętem się zająć. Może to być niezwykle trudne, dlatego warto myśleć o takich rzeczach.

Gdy otwieramy własny lokal z myślą o przyjmowaniu sporej ilości klientów, to dobrze jest oprócz estetyki oraz wydajności zwrócić uwagę na energooszczędność. Konkretne sprzęty mogą różnić się stopniem energooszczędności. Mogą pochłaniać mniejszą lub większą ilość energii elektrycznej. Na dłuższą metę tego typu oszczędności to może być duo gotówki, jaką możemy przeznaczyć na inne rzeczy. Szczególnie, iż specjalistyczne sprzęty to często urządzenia, które muszą mieć dużą moc. Przykładowo urządzenia chłodnicze wrocław ma w ofercie naprawdę różne, natomiast klasa energetyczna to rzecz, na którą trzeba zwracać dużą uwagę. Przecież niektóre z tych maszyn są włączone często 24 godziny na dobę. Dlatego oszczędność energii powinna być dla nas jednym z priorytetów.

Prócz powyższych rzeczy musimy sprawdzić stosunek jakości do kosztów zakupu. Niestety nie każdy droższy sprzęt jest na wysokim poziomie. Z tego powodu jakość powinna być taką cechą, na którą trzeba zwracać uwagę. Należy pamiętać, że nabywamy sprzęt na lata więc powinien nam on długo i bezproblemowo służyć. Od jego jakości zależy też jakość jedzenia, które przecież podlega wielu normom. Dlatego też właśnie nasza dbałość o poziom sprzętu to dbałość o jakość pokarmów, które zamierzamy w naszej restauracji serwować.