Dlaczego gadżety i upominki reklamowe nadal się cieszą wysoką skutecznością, jak się je powinno wybierać.

Posted on 02/02/2018 9:47am

W przypadku wielu firm bardzo skuteczną formą promocji i utrwalania wizerunku są najróżniejsze reklamowe gadżety, dawane obecnym i przyszłym klientom. Jak pokazują liczne badania, nadal są one bardzo skuteczne, przez co są bardzo chętnie wybierane przez osoby odpowiedzialne za kreowanie marki.

Kubki termiczne pod nadruk
Jednak trzeba pamiętać o tym, że nie w każdym przypadku będą się sprawdzać, należy też przypilnować tego, żeby je właściwie dopasować do charakteru działalności. Lecz żaden upominek nie sprawi przyjemności, jeśli będzie miał kiepską jakość. Może to wręcz odnieść przeciwny skutek, firma zostanie zapamiętana jako ta, która nie pozwala sobie na lepszej jakości długopisy. Z tego też powodu zanim się zacznie rozdawać jakieś artykuły reklamowe z nadrukiem, to należy zwrócić uwagę na to, żeby miały one odpowiednią jakość. Jeżeli kogoś ograniczał budżet, to może ich zamówić mniej, ale solidnie zrobionych, co do których można być pewnym, że długo posłużą właścicielowi a nie zepsują się od samego patrzenia.

Kubki reklamowe z nadrukiem
Author: MENU
Source: MENU
Wybierając upominki i gadżety reklamowe dla swoich klientów należy pamiętać o tym, że spełniać one mogą różne zadania. Symboliczne drobiazgi mają za zadanie pokazanie klientowi, że pamięta się o nim nie tylko podczas wystawiania następnej faktury, ale też przy wielu innych okazjach. W tej roli doskonale będą się na przykład sprawdzać bombki na choinkę czy też oryginalne świąteczne kartki z życzeniami. Z kolei upominki funkcjonalne poza tym, że zawierać będą logo firmy, to dodatkowo będą do czegoś konkretnego służyć. Oczywiście większości osób w pierwszej chwili będą tu przychodzić na myśl firmowe długopisy, ale popularne są także kubki reklamowe z nadrukiem, koszulki oraz czapeczki.

W ostatnim czasie coraz częściej są też wybierane różnego rodzaju gadżety elektroniczne. Ciekawe zaprojektowane pendrive z logo firmy spowodują, że klienci mogą z nich raz na jakiś czas korzystać, utrwalając jednocześnie daną markę. Pendrive należą do upominków trochę kosztowniejszych, lecz w niejednym przypadku doskonale się sprawdzają.