Dlaczego upominki i gadżety reklamowe nadal cieszą się wysoką skutecznością, jak się je powinno wybierać.

Posted on 02/02/2018 1:30pm

W przypadku wielu firm skuteczną metodą utrwalania wizerunku i promocji są różnego rodzaju gadżety reklamowe, dawane obecnym i potencjalnym odbiorcom. Jak widać po licznych badaniach, nadal mają one wysoką skuteczność, przez co są chętnie wybierane przez ludzi odpowiedzialnych za kreowanie marki.

Spore znaczenie będzie też miało właściwe dobranie gadżetu do profilu obsługiwanych klientów. Oczywiście najpopularniejsze i też wybierane chyba najczęściej są długopisy z nadrukiem firmowym, lecz możliwości jest znacznie więcej. Sporo klientów na przykład się decyduje na kubki reklamowe (polecana strona).

Kartka i długopis
Author: Alan Kleina Mendes
Source: http://www.flickr.com
Nieduże nawet gesty, jak wysłanie życzeń na święta, mogą bardzo dużo dać we wspólnych relacjach, gdyż będzie wiadomo, że pamięta się o klientach nie tylko przy okazji wystawiania faktur. Jednym z bardziej popularnych a jednocześnie bardzo skutecznych sposobów na utrwalenie wizerunku firmowego są różnego rodzaju reklamowe gadżety, wręczane przy rozmaitych okazjach. Skuteczność ich bez przerwy jest wysoka, rzecz jasna przy założeniu, że się je odpowiednio wybierze. Bez względu na to, co się będzie chciało wręczyć, bardzo ważna będzie jakość tego typu gadżetów. Po pierwsze muszą być wykonane solidnie, tak żeby bez żadnych problemów posłużyły więcej niż kilka dni. Ale poza tym powinny być starannie zrobione i zwyczajnie ładne, bo wręczenie czegoś, co prezentować się będzie koszmarnie i jeszcze zepsuje się od samego patrzenia wywoła całkowicie odwrotny rezultat.

Szukając upominków i gadżetów reklamowych (zobacz koniecznie) dla klientów należy pamiętać o tym, że spełniać one mogą różną rolę. Upominki symboliczne mają na celu pokazanie komuś, że pamięta się o nim nie tylko podczas wystawiania kolejnej faktury, lecz również przy innych okazjach. W tej roli bardzo dobrze się na przykład sprawdzają bombki na choinkę czy nawet oryginalne kartki świąteczne z życzeniami. Za to gadżety funkcjonalne poza tym, że będą zawierać firmowe logo, to dodatkowo będą służyły do czegoś konkretnego. Rzecz jasna wielu osobom w pierwszej chwili będą tu przychodzić na myśl firmowe długopisy, ale popularne są także kubki reklamowe z nadrukiem, koszulki oraz czapeczki.

Pomalować je można jakimś ciekawym kolorem i wydrukować swoje logo, dzięki czemu klienci pijąc kawę czy herbatę mieć je będą bez przerwy przed sobą. Można postawić także na coś wiążącego się z profilem firmy, jaką się ma. Przy informatycznych firmach doskonale sprawdzają się myszki albo pendrive, ale już w spożywczej branży niekoniecznie takie gadżety będą pożądane