Egzotyczne smaki, których trzeba spróbować jeżdżąc po Azji. Których potraw nie można pominąć?

Posted on 02/02/2018 11:55am

Podróżowanie to nie jedynie oglądanie zabytków, poznawanie nowych osób, kultur albo miejsc. To też smakowanie oraz odkrywanie niecodziennych smaków. Dzięki temu możemy bardziej poznać klimat danego miejsca. Warto jest przebywając w nowym miejscu smakować nowych rodzajów potraw. To wyjątkowa okazja aby zakosztować oryginalnej kuchni. W większych miastach znajdziemy oczywiście dużo restauracji z jedzeniem z różnych stron świata natomiast to nie to samo. Jakie kierunki są szczególnie atrakcyjne jeśli chodzi o nowe smaki?

kuchnia - marina
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com
Jak mowa o całkiem nowych, innych niż dotychczas doznaniach smakowych nie sposób nie powiedzieć o kontynencie azjatyckim. To w tej części świata można spotkać się z tak wielką ilością przypraw, produktów, warzyw i owoców, które nie występują w naszej kuchni, iż będzie to dla nas coś niesamowicie wyjątkowego. Jeśli mowa o kontynencie azjatyckim to kuchnia indyjska jest czymś wobec czego nie można przejść z obojętnością. Jedyne w swoim rodzaju zapachy jak również kolory to wizytówka i rzecz ciężka do podrobienia. Apetyczne curry, gorące, smażone na miejscu roti z przeróżnymi intensywnymi sosami czy pełna smaku oraz intensywna zupa dahl z soczewicą to jedynie nieliczne potrawy. Trzeba koniecznie spróbować ich wprost z ulicy, na targach, albo w restauracjach prowadzonych często przez całe rodziny. Takie autentyczne smaki zostaną z nami na długo.

akt - kuchnia
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com
Kolejnym wspaniałym doznaniem smakowym będzie tajska kuchnia. Z mnóstwem warzyw, ryżu i makaronów, pełnych aromatu zup z mleczkiem kokosowym. Nie można nie spróbować jedzenia z wielu stojących na ulicy wózków, gdzie Tajowie przygotowują na świeżo potrawy. Właśnie w takim miejscu trzeba koniecznie spróbować zapewne najbardziej rozpoznawalnej potrawy, a konkretnie pad thai. Występuje on w różnych wariantach z krewetkami albo z jajkiem. Oprócz tego pikantne curry i zupy pełne warzyw i owoców morza z pewnością przypadną nam do gustu.

Będąc w egzotycznym miejscu należy koniecznie smakować wielu nowych, nieznanych nam wcześniej owoców czy warzyw. Mogą nas one niesamowicie zaskoczyć dziwnym smakiem. Także owoce, które są do kupienia w Polsce będą z reguły bardziej słodkie oraz bardziej intensywne w smaku, gdyż dojrzewały na miejscu, w słońcu, na drzewie, a nie zostały za wcześniej zerwane i dojrzały w transporcie. Przykładem takiego wyjątkowego owocu jest na pewno durian, którego smak nie przypomina żadnego ze znanych owoców. Smak i zapach jest tak intensywny, że z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu, ale z pewnością warto osobiście się o tym przekonać.