Impreza firmowa, czyli na co można postawić, aby zadowolić pracowników

Posted on

W chwili obecnej dużo firm decyduje się na organizowanie dla swoich pracowników rozmaitych przyjęć. zazwyczaj organizowane są one raz w roku, ale nie brakuje również takich korporacji czy przedsiębiorstw, w których imprezy dla firm mają miejsce o wiele częściej. Z całą pewnością będzie to znakomity pomysł na integrowanie się. Na które pomysły postawić, aby pracownicy mogli być zadowoleni?

hotel - wizerunek
Author: Billie Grace Ward
Source: http://www.flickr.com
Sposobów na firmowe imprezy jest bardzo dużo. Całkiem nie tak dawno najchętniej decydowano się na paintball, co podobało się jednocześnie kobietom, a także panom. Zdaje się mimo wszystko, że trend na niego powoli mija. Paintball zastępują więc zupełnie inne pomysły. W dzisiejszych czasach imprezy firmowe organizowane są bardzo często w renomowanych hotelach. Doskonałym wyborem będzie hotel spa, który bez wątpienia spodoba się paniom. Czy jest to również stosowne miejsce dla męskiej części pracowników? Jak najbardziej tak. Hotel typu SPA to przecież nie jedynie maseczki, ale także masaże, z których chętnie korzystają obie płcie.

Do tego dołączone zostają często basen oraz sauna. Dobrze jest zapamiętać, że SPA to tylko opcja dodatkowa do głównej imprezy. Z usług SPA pracownicy korzystają po integrowaniu się. Dobrze, by impreza firmowa nie była zwyczajnym wypijaniem alkoholu, jaki zagryzany jest różnorodnymi przekąskami. Najlepiej jest, jeśli na imprezę opracowano program obejmujący różnorodne gry i zabawy integracyjne. To znakomity sposób na to, aby osoby pracujące razem poznali się bliżej. Do tego takie zabawy umożliwiają pracodawcy szansę na szybkie zidentyfikowanie liderów zespołu, a to będzie można wykorzystać także w codziennej pracy, uwzględniając jako własny sukces. Doskonałym pomysłem okazuje się być zatrudnienie profesjonalisty, który zorganizuje tego typu zabawy, przeprowadzi je, a następnie przedstawi z nich dokładny raport. W tym czasie zyskać można pełny obraz naszego zespołu.

Przyjęcia firmowe są w znacznej części bardzo przez pracowników lubiane. By mimo wszystko wyrazili chęć na wzięcie udziału w takiej imprezie firmowej, powinna ona być dla nich atrakcyjna. W przeciwnym razie pracownicy bardzo szybko się zbuntują i na kolejną imprezę nie będą mieli chęci pojechać.