Krótka prezentacja możliwości, jakie są dostępne podczas organizacji imprezy rodzinnej.

Posted on 02/11/2017 10:21am

Organizacja imprez okolicznościowych w mieszkaniu jest ciekawym rozwiązaniem, lecz wymaga dużo pracy przy przygotowaniach. Na pewno dużym plusem są finanse, bo w praktyce ponosić się będzie tylko koszty napojów oraz posiłków.

Nakładanie posiłków - Catering w Poznaniu
Author: Fort George G. Meade Public Affairs Office
Source: http://www.flickr.com
Ale trzeba będzie z kolei te wszystkie posiłki przyrządzić, a w przypadku imprezy na dziesięć osób może się tego już sporo zrobić. Dochodzi do tego jeszcze obsłużenie imprezy, i posprzątanie na koniec, i okazuje się często, że ktoś nie ma nawet okazji wzięcia udziału w przyjęciu, a cały czas siedzi w kuchni. Jeśli jednak ktoś będzie chciał zrobić tego typu przyjęcie w swoim domu, i aktywnie brać w nim udział, to parę możliwości na rozwiązanie sytuacji ma. Przykładowo może wynająć kelnera i kucharza, udostępnić im kuchnię i oni zajmą się całością obsługi kulinarną. Innym rozwiązaniem jest zamówienie już gotowych posiłków, zrobionych przez jakąś restaurację i dostarczonych w ustalonym czasie. catering Poznań będzie jeszcze miał ten jeden plus, że w dużym stopniu odpada jeszcze konieczność dość kłopotliwego sprzątania po wszystkim.

Drugą możliwością na organizację takiej imprezy będzie zarezerwowanie jakieś restauracji czy sali bankietowej. Niewątpliwie jest to rozwiązanie znacznie wygodniejsze, chociaż nieco bardziej kosztowne. Największym jego plusem jest brak jakichkolwiek przygotowań przed imprezą i konieczności sprzątania po niej. Wystarczy się umówić na konkretny termin w ustalonym, przyjechać, a wszystko zostanie załatwione przez obsługę. Koszty zapewne będą trochę większe, bo w przypadku komunii, chrzcin czy też stypy Poznań liczyć się trzeba z wydatkiem co najmniej pięćdziesięciu złotych za osobę.

Dlatego też należy wszystko to sobie przekalkulować, czy się komuś w ogóle będzie chciało brać za domowe przygotowania. Dwa dni na gotowanie, większa część imprezy w kuchni i potem pół dnia porządków to niestety standard przy własnoręcznym robieniu całości. Dużo upraszcza wszystko, ale trochę podnosi koszty cateringu, za to najwygodniejszym rozwiązaniem jednak będzie wynajęcie jakiegoś lokalu.