Można pracować w korporacji albo zarabiać na jej pracownikach. Jak? Dostarczając im jedzenie.

Posted on

Nie ulega wątpliwości, iż rynek pracy w przeciągu ostatnich lat bardzo się zmienił. W Polsce pojawiły się międzynarodowe koncerny i zaczęły tu otwierać swoje centra serwisowe. W dużych polskich miastach jak grzyby po deszczu rosły wieżowce, rekrutowały absolwentów okolicznych szkół wyższych.

Catering
Author: Fort George G. Meade Public Affairs Office
Source: http://www.flickr.com
Skutkiem pojawienia się korporacji i nieznanego wcześniej typu pracownika biurowego był rozkwit zupełnie nowych branż w biznesie. Mowa tu w szczególności o firmy zawodowo trudniące się cateringiem i dostarczające jedzenie do od razu do biur i miejsc pracy. W związku z tym, że w zdecydowanej większości tego rodzaju spółek pracuje się bowiem od 9.00 rano do 17.00 popołudniu, a nadgodziny nie należą do rzadkości, pełnowartościowe danie przyniesione wprost do biurka może okazać się rzeczywistym zbawieniem.

W większych miastach, takich jak na przykład Kraków, Warszawa czy Wrocław, oferta barów dowożących jedzenie i firm cateringowych jest naprawdę bogata. W określonych godzinach po korytarzach biurowców spacerują sprzedawcy rozmaitych kanapek, kolorowych surówek, a nawet świeżo wyciśniętych soków warzywnych. Co więcej pracownicy mają możliwość telefonicznego zamawiania posiłków z menu, które jak za dotknięciem magicznej różdżki pojawiają się w firmowej kuchni akurat w porze obiadowej. Do wyboru są dania typowe dla kuchni niemal każdego kraju świata, dania wegetariańskie i wegańskie, jedzenie typu fast-food oraz zbilansowane propozycje dla osób trzymających dietę. Chociaż rynek gotowych potraw dostarczanych do pracy może się wydawać pełny, zapotrzebowanie jest tak duże, że każdy, kto ma fajny pomysł na biznes i trochę inwencji kulinarnej, może spodziewać się sukcesu. Wystarczy opracować nowatorskie menu, wydrukować trochę ulotek, zadbać o marketing w sieci oraz zainwestować w maszyny do pakowania i folie do zgrzewania.

Nie każda osoba nadaje się do tego, by tkwić przy komputerze pełne osiem godzin i dostosować się do korporacyjnego modelu życia. Ci, którzy tego nie potrafią lub nie zamierzają stać się trybikiem w strukturze ogromnej firmy, mogą wzbogacić się na jej istnieniu w inny sposób. Świetnym pomysłem na zarabianie pieniędzy jest między innymi wspomniany catering.