Niezapomniane wesele – jak je przygotować?

Posted on 18/07/2017 6:30am

Wiele par ma duży problem z pomysłem na organizację ślubu i wesela. Niektórzy chcą przyjęcia na świeżym powietrzu, inni wolą gustowny lokal, a jeszcze inni chcą zaproponować imprezę tematyczną. O czym należy pamiętać w czasie urządzania wesela?

Kluczowe jest miejsce


Narzeczeni na ogół stają przed problemem gdzie wesele zrobić. Klimatyzowana sala w czasie upalnego dnia to nierzadko jedyne polecane rozwiązanie. Z drugiej strony wielu ludziom marzy się uroczystość na świeżym powietrzu, stąd też szukają pięknego parku bądź ogrodu. Każde z tego typu rozwiązań ma swoje dobre i złe strony. W domu weselnym możemy liczyć na profesjonalną obsługę ekipy z odpowiednim doświadczeniem.

Organizacja wesela w Warszawie
Author: Franz Johann Morgenbesser
Source: http://www.flickr.com
Obsługa, posiłki, a niekiedy też dekoracje – wlicza się w cenę organizacji tego rodzaju przyjęcia. Bardzo często jednak okazuje się, że na atrakcyjną salę, która spełnia nasze wymagania będziemy musieli poczekać długie miesiące.
Nieco więcej zachodu kosztować będzie zorganizowanie przyjęcia pod namiotami. Poza samym zadaszeniem, meblami, dekoracjami, czy parkietem powinniśmy zorganizować też firmę cateringową i zagwarantować uczestnikom dostęp do łazienki. Innymi słowy oznacza to, że nie wszystkie gdzieś bardziej oddalone miejsca sprawdzą się na taką uroczystość.

Tematycznie, czy tradycyjnie?


W ostatnim czasie modne są wesela tematyczne, a więc zorganizowane w określonym stylu – rustykalnym, eleganckim, bądź nawiązującym do zainteresowań młodej pary. Nie mniej rozpowszechnione jest dekorowanie sali weselnej podług ustalonego motywu przewodniego – mogą nim być owoce, motyle, kwiaty, albo jakiś kolor. Niektórzy natomiast nie biorą tego pod uwagę i stawiają na tradycyjne rozwiązania.

Niezależnie od tego, czy planujecie wasze wesele przygotować uwzględniając motyw przewodni, czy też po prostu zależy wam jedynie na doskonałej zabawie, warto pomyśleć o odpowiedniej rozrywce dla gości. Jakiego rodzaju atrakcje na wesele można przygotować?

Wszystko zależy od was i waszego budżetu – wypuszczanie gołębi, motyli, czy też balonów, pokaz teatru ognia czy fajerwerków, a może karaoke, lub pokaz tańca – wszystko to może być ciekawym elementem waszej uroczystości weselnej. Wystarczy tylko poszukać właściwej firmy oferującej tego typu atrakcje.