Piękny nasz kraj, czyli Warmia jako fantastyczny pomysł na weekend

Posted on 18/09/2017 7:19am

Warmia jest historyczną krainą w obecnym woj. warmińsko-mazurskim oraz jedną ze stref krainy historycznej Prusy. Na terenie Warmii leży dwanaście miast z prawami miejskimi od średniowiecza, co odpowiada dokładnie obszarowi Księstwa Warmińskiego. Dlaczego do Warmii warto przyjechać na wczasy?

pokój w hotelu
Author: Bernhard Wintersperger
Source: http://www.flickr.com
noclegi warmia zapewnia w różnorodnych typach obiektów - domkach, hotelach, pensjonatach. Na urlopowiczów czekają z znacznej ilości pokoje dwuosobowe, trzyosobowe oraz czteroosobowe. W przypadku domków letniskowych do dyspozycji urlopowiczów są dobrze wyposażona łazienka oraz lodówka, nierzadko także internet oraz (tutaj) telewizor. Dodatkowym atutem jest parking blisko domku oraz (zobaczysz tu) altanka, na której można się zrelaksować. Domek to rewelacyjna opcja dla rodzin z maluchami. Jeżeli chodzi o noclegi Warmia proponuje również pensjonaty, które mogą być się świetnym wyborem dla młodych osób, planujących weekendowy wypad za miasto. Stosunkowo niewielki koszt pobytu to na pewno plus tego rozwiązania. Kiedy interesuje nas hotel warmia ma do zaoferowania także noclegi z posiłkami. Do idealna opcja dla wczasowiczów spragnionych i nieco wyższych standardów i dodatkowych udogodnień. Jeżeli chodzi o hotel Warmia zapewnia lokalizacje w centrum miast i okolicach, jak również w urokliwych, zacisznych terenach.

Warmia daje wiele możliwości w dziedzinie turystyki, które oparte są w szczególności na ciekawej tradycji owego regionu. Gotyckie kościoły oraz zamki biskupie to charakterystyczne elementy architektury Warmii. Wyjątkowy nastrój budują również licznie występujące wsie ulicówki i chałupy z drewna. Aczkolwiek przeszłość związana z krzyżackim zakonem oraz ludowa kultura to nie jedyne walory tego regionu. Na wczasowiczów czekają także bardziej współczesne rozrywki, jak baseny, spływy kajakowe, szklaki rowerowe. Nie można również przegapić skansenu w Olsztynku, zamku w Olsztynie, pola Bitwy Grunwaldzkiej i Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzi. Zwolenników spotkań z naturą na pewno urzeknie Rezerwat Przyrody Las Warmiński, gdzie żyje między innymi jeleń europejski.