Typowe usługi hotelowe pod lupą gości, czyli kilka słów na temat wymagań współczesnych Polaków.

Posted on 30/10/2017 10:23am

Nowinką na rynku hotelarskim są mniej typowe usługi, które powoli zaczynają wzbudzać dość duże zainteresowanie wśród bardziej wymagających klientów. Dla przykładu w niektórych państwach Europy można już zamówić pokój w hotelu przeznaczonym jedynie dla dorosłych. O chwili wytchnienia w ciszy marzą tak wiecznie zajęci ludzie biznesu, jak i pary po siedemdziesiątce, a płacz noworodków i piski pięciolatków mogą być wyjątkowo denerwujące. Za kilka lat może i w u nas będą prężnie działać takie ośrodki, zresztą pierwsze już są, ale na razie menedżerowie hoteli muszą sprostać bardziej oczywistym wymaganiom.

Pokój hotelowy w Gdańsku
Author: Chris
Source: http://www.flickr.com
Gdańsk to duże miasto, poza tym usytuowane niedaleko niemieckiej granicy, zatem licznie przybywają tu przedstawiciele światowych korporacji czy żądni przygód urlopowicze. Na wszystkich gości czekają pokoje w trzygwiazdkowym albo wyższym standardzie. Jednak hotel Gdańsk to przecież nie wyłącznie luksusowo urządzone miejsca noclegowe. I przedsiębiorcy, i goście zza oceanu, i polscy urlopowicze oczekują, że w hotelowej restauracji zamówią pyszne śniadanie, znakomity obiad i wykwintną kolację. Dobry hotel zagwarantuje także bezpieczne miejsce parkingowe i bezprzewodowy dostęp do internetu.

Zobacz optymalną ofertę przewozu osób ofertą transferów na lotnisko - TravelGdansk.pl!

Nocleg w pomieszczeniu innym niż własna sypialnia wiąże się czasem z pewnymi niedogodnościami, np. urlopowiczom, którzy przyjechali z obszarów typowo wiejskich będzie przeszkadzał hałas dochodzący z ulicy. Ilu klientów, tyle oczekiwań, choć de facto udaje się je dość łatwo sprowadzić do wspólnego mianownika. Dla jednych gości nocleg to nade wszystko pomieszczenie z oddzielną łazienką, z kolei dla drugich bezpłatna butelka wody mineralnej na stoliczku oraz możliwość korzystania z czajnika bezprzewodowego. Na szczęście wymienione wcześniej udogodnienia stały się już standardem.

Dla właścicieli hoteli zadowolenie gości zdaje się mieć istotne znaczenie. Urlopowicz za rok albo nawet za kilka miesięcy może wrócić do danego miasta i ponownie wybrać usługi, z których wcześniej był bardzo zadowolony. Przy tym w sieci ci niezadowoleni goście mogą przecież odradzać internautom nocleg w określonym obiekcie, co prędzej czy później na pewno przełoży się na zyski, a konkretniej ich spadek bądź nawet brak.