Używki i posiadane właściwości. W jaki sposób radzić sobie z niechcianymi rezultatami, a w jaki wywoływać te których oczekujemy?

Posted on 12/09/2017 11:02am

Używki już od wielu wieków są popularnym elementem fascynującym i elektryzującym wiele osób. Jedni ich nie cierpią i brzydzą się nawet na ich widok, inni akceptują, ale nie stosują, a część spożywa i sobie chwali. Rzecz jasna jest także część, która stosuje, jednak się nie przyznaje, jednak o politykach i więźniach nie zaczniemy tym razem pisać.

nasiona

Dwie najczęstsze używki to procenty, nasiona konopi a także papierosy. Bywają one na co dzień używane i jedynie ograniczenie względem ich sprzedaży to zakaz sprzedaży nieletnim i pod dużym ich wpływem. Czyli praktycznie każdy jest w stanie je nabyć. Alkohol z założenia ma wpływ na organizm i działa odprężająco oraz relaksująco. Po stresującym dniu kufel piwa jest dla niektórych niczym stałość. I to jest prawda, alkohol pozwala zapomnieć o paru niechcianych sprawach, jakie chcemy wyrzucić z z pamięci. Jednak przeważnie staje się codziennością zamiast alternatywą. Wtedy jesteśmy w stanie mówić o chorobie i uciekaniu z rzeczywistości. Jest to wszak już choroba na tle psychologicznym. Wiadomym jest, iż osoby o kiepskiej psychice nie powinny sięgać po żadne używki. Jeśli chodzi o tytoń, to sprawa jest podobna. Nie sprzedaje się go małoletnim, a zamiennikiem staje się w dnia na dzień liquid, który występuje w tak zwanych e-papierosach. Tytoń mocno uzależnia i ma nieprzyjemny zapach (w większości przypadków), jednak działa niesłychanie uspokajająco i daje możliwość odreagować codzienne problemy. Zbliża też palaczy, gdyż idąc na przysłowiowego dymka możemy poznać sporo nowych osób, jakie wpadają w dokładnie ten sam nałóg jak my. Kolejnym środkiem jest konopia. Nasiona konopi jesteśmy w stanie już nabyć legalnie i nawet je hodować, jednak tylko wtedy, gdy mamy takie zalecenia medyczne. Oficjalnie nabyć w celu konsumpcji jej nie można. pewny sklep z nasionami marihuany został tak samo szybko zamknięty, jak otwarty. Podobnie jak kioski z dopalaczami, które bywały swego czasu niezwykle popularne u nas w kraju. Tutaj jednak sytuacja wygląda lekko inaczej, bo to z założenia jest nielegalne. Abstrahując jednak od kwestii, niezależnie czy to będzie pewny sklep z nasionami marihuany czy z innymi środkami – i tak trzeba wziąć pod uwagę to, że będziemy bacznie obserwowani podczas naszych transakcji.

Z używkami powinno się postępować z wyczuciem. Potrafią one dać nam mnóstwo radości, ale czasami mogą także bardzo oderwać od rzeczywistości. Dobrze, by zazwyczaj była przy nas inna osoba, która będzie w stanie nam w razie czego podać pomocną dłoń.