Zakopane jako stolica naszych Tatr - z jakiego powodu cieszy się taką ogromną popularnością wśród turystów.

Posted on 18/08/2017 10:18am

Zakopane nie bez podstawy jest nazywane zimową stolicą naszych gór. Przede wszystkim ma do tego doskonałe położenie, tuż u stóp najwyższego pasma w naszym kraju to znaczy Tatr. Lecz również od dawna bardzo się rozwija turystycznie, nie tylko ze względu na bazę noclegową, ale też atrakcji i rozrywek.

wakacje - przekrój
Author: Brandon Atkinson
Source: http://www.flickr.com
A tych z pewnością w Zakopanem nie brakuje, o czym mają się okazję przekonać wszyscy, którzy do tego miasta przyjeżdżają. A że ruch turystyczny w Zakopanem praktycznie przez cały rok się odbywa, to bez względu na to, czy jest to zima czy lato to będzie co robić. W lecie niezwykle popularne jest wędrowanie górskimi trasami, liczba tamtejszych szlaków sprawia, że coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy niedzielnych spacerów, jak i wytrawni, wprawieni piechurzy. Rzecz jasna pamiętać należy o jednej niezwykle ważnej sprawie, a mianowicie właściwym przygotowaniu przed wyjściem na szlak. Nawet przy krótkich wyprawach założyć trzeba porządne obuwie i zabrać ze sobą niezbędne wyposażenie, bo aura w górach bywa bardzo zwodnicza.

Jeżeli komuś się nie będzie się podobało wędrowanie po górach, to wybrać się może na zwiedzanie zakopanego. Miejscowość ta oferuje bowiem bardzo dużo rozmaitych atrakcji, a na obejrzenie wszystkich interesujących miejsc należałoby zarezerwować co najmniej parę dni. Sporo osób zwiedzanie będzie też kontynuować również wieczorową porą, tyle że rodzaj tego zwiedzania ma bardziej kulinarno-rozrywkowy charakter. A pod w tym względzie Zakopanemu również niczego nie brakuje, bo niezliczone restauracje i knajpy zachęcają wszystkich do odwiedzenia. Zimą na gości czekać będzie jeszcze jedna atrakcja, to znaczy ośnieżone, wspaniałe góry, oraz niezliczone wyciągi narciarskie. W okolicy funkcjonują niezliczone wypożyczalnie sprzętu, a jeśli ktoś będzie dopiero zaczynał zabawę z tym przepięknym sportem, to niejedna nauka jazdy na nartach z pewnością mu w tym pomoże.

Wybierając się do Zakopanego pamiętać jednak należy o jednej ważnej sprawie. Jak przystało na stolicę Tatr, cieszy się ona dużym powodzeniem, i w wielu okresach roku będzie tam zwyczajnie bardzo gwarno i tłoczno.